Czy wiesz że... Magnez dodaje energii, bowiem bierze udział w przemianie węglowodanów, białek i tłuszczów.

Filomag Skurcz

Filomag Skurcz Co sygnalizują nam bóle mięśni?
Bolesne skurcze mięśni nóg, które pojawiają się nagle, często w nocy, mogą sugerować zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej i mineralnej krwi. Mogą być też skutkiem stosowania niepełnowartościowej diety lub odchudzania się. Do takich dolegliwości może także doprowadzić częste picie mocnej kawy, bo wypłukuje ona z organizmu potas i magnez, które są niezbędne do sprawnego funkcjonowania mięśni. Gdy ich poziom jest zaniżony pojawiają się skurcze.


Kiedy pojawiają się skurcze?
Długie siedzenie w tej samej pozycji może doprowadzić do skurczu. Groźne jest również siedzenie „na nodze”, ucisk powoduje, że do mięśni dopływa mniej krwi. Są one niedożywione i właśnie zaciśnięciem naczyń krwionośnych bronią się przed większym niedoborem składników odżywczych.
Odrętwienie i skurcze mięśni podczas wykonywania wzmożonego wysiłku jak i po zakończeniu treningu bywają problemem powszechnym u osób uprawiających sport. Jeżeli są one bardzo intensywne to potrafią wyeliminować zawodnika z zawodów i pozostawić po sobie ślady w postaci opóźnionej bolesności mięśni zwanej zakwasami.


W jaki sposób zapobiegać skurczom mięśni?
Bóle mogą pojawić się u każdego i w każdej chwili, dlatego ważna jest profilaktyka. W przypadku występowanie skurczu powinniśmy sięgnąć po preparaty uzupełniające niedobory magnezu i potasu, a gdy bóle miną stosować je profilaktycznie.
 

FILOMAG Skurcz jest preparatem magnezowym z witaminą B6 należącym do rodziny Filomag®,  który został uzupełniony o potas. Taka kompozycja sprawia, że składniki suplementu diety regulują pracę mięśni oraz mogą zapobiegać skurczom.
Potas oraz magnez pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśni - w tym także mięśnia sercowego. Potas ponadto odpowiedzialny jest za utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Magnez wraz z witaminą B6 przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Witamina B6 wpływa również na układ odpornościowy oraz zwiększa wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego.