Filomag Optica

Filomag OpticaZmęczenie, łzawienie, zaburzenia widzenia, pieczenie czy zaczerwienienie oka to powszechnie występujące dolegliwości. Oczy są szczególnie wrażliwą i delikatną częścią naszego ciała, którym zdecydowanie nie sprzyja wpływ środowiska oraz współczesny styl życia. Pył, kurz, promieniowanie UV to tylko niektóre czynniki podrażniające oczy. A gdy dołożyć do tego codzienne przyzwyczajenia jak: relaks przed telewizorem,  palenie tytoniu, długie godziny spędzane przed ekranem komputera zarówno w pracy jak i w domu,  czy przebywanie w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach to otrzymujemy zestaw elementów mających ogromny wpływ na rozwój zaburzeń wzroku.

Co robić, by jak najdłużej zachować zdrowy wzrok?
W profilaktyce zdrowia wzroku ogromną rolę odgrywają: kontrolne badania u specjalisty oraz właściwie skomponowana dieta. Na kondycję oczu korzystnie wpływa również suplementacja takich składników jak: luteina, borówka czernica, beta karoten.

FILOMAG Optica® jest preparatem magnezowym z witaminą B6 należącym do rodziny Filomag®, wzbogaconym o luteinę, borówkę czernicę oraz beta karoten, które wspomagają prawidłową pracę oczu.
Luteina znajduje się w siatkówce oka. Jest naturalnym antyoksydantem, który pomaga chronić siatkówkę i soczewkę oka przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Poprawia ostrość widzenia u osób z zaburzeniami funkcji wzroku, podobnie jak owoce borówki czernicy, które usprawniają także krążenie w gałce ocznej. Beta karoten jest prekursorem witaminy A, potrzebnej do utrzymania prawidłowego widzenia. Magnez natomiast pomaga we właściwym funkcjonowaniu układu nerwowego, reguluje pracę mięśni, zapobiega drżeniu powiek, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia, a zawarta w suplemencie diety witamina B6 zwiększa jego wchłanianie z przewodu pokarmowego.